Licencované databáze

přístupné pro čtenáře a návštěvníky krajské knihovny

První dvě z uvedených on-line databází může využívat z pohodlí svého domova, kanceláře či školy každý registrovaný čtenář KKV zdarma.
K dálkovému přístupu potřebujete platný čtenářský průkaz KKVP opatřený heslem.  Kliknutím na odkaz na databázi se otevře přihlašovací formulář.  Vyplníte číslo čtenářského průkazu („uživatelské jméno“) a heslo.
Pokud jsou zadané údaje správné, jste po potvrzení formuláře přihlášeni do příslušné databáze.

Ostatní databáze jsou bez vzdáleného přístupu, tedy dostupné pouze v knihovně. Pro práci s nimi je nutno si vyžádat přístupové heslo u knihovníka na studovně.

EBSCOhost EBSCO-HOST – Academic Search Elite – multidisciplinární zdroj vědeckých informací, obsahuje tísice plných textů a abstraktů indexovaných časopisů
Vzdálený přístup do databáze EBSCO
Registrace do databáze EBSCO
Naxos Music Library – hudební databáze – určena především k poslechu vážné hudby. Obsahuje desetitisíce CD, statisíce skladeb a mnoho dalších nezbytných informací

Pokud se Vám nedaří přihlášení, opět si vyplňte registraci (pravděpodobně máte nové číslo průkazky do knihovny). Jestliže problémy přetrvají, dejte nám vědět: valtrova@kkvysociny.cz
Registrace pro vzdálený přístup
Vzdálený přístup do databáze NAXOS

Web of Knowledge Wok (Web of Knowledge) – multidisciplinární citační databáze Web of Science ( 8 440 recenzovaných časopisů, které jsou pravidelně aktualizovány (týdně 21 600 nových záznamů) a Journal Citation Reports ( základní informační zdroj pro hodnocení časopisů; využívá citační údaje vědeckých a technických časopisů v celosvětovém měřítku; poskytuje informace o tzv. impact factors a dalších ukazatelích fungování vědeckých časopisů.
Anopress ANOPRESS IT – unikátní databáze monitoringu českých médií vytvářená ve spolupráci s jednotlivými vydavateli obsahuje plné texty článků z tisku, záznamy zpravodajských, publicistických a diskusních pořadů rozhlasu a televize s archívem již od roku 1996.
HAVLÍČKOBRODSKÝ DENÍK – elektronické vydání odpovídá tištěnému vydání Deníku se všemi obrázky, inzeráty a články
 logo-wkcr ASPI – právní systém, který nabízí právní informace maximálně přívětivou a snadno zvládnutelnou formou
Nahoru